Wow! To łączy się genialnie! Nasza palarnia wraz z kraftowym browarem Palatum, przygotowała coś wspaniałego. Połączyliśmy nasze kawy speciality ze szlachetnym ciemnym piwem i tak powstał Espresso Double Stout.


Espresso Double Stout to piwo, w którym znajdziecie smaki Tanzani i brazylijskiego Cerrado. Delikatne połączenie orzechów, czekolady, wanilii i owoców z wyraźną goryczką i aksamitną konsystencją ciemnego piwa, okazało się strzałem w dziesiątkę.

To piwo jest po prostu nie do podrobienia!


Tworząc piwo Espresso Double Stout, wykorzystano świeżo palone ziarno Tanzanii, które zostało zmielone pod metodę zaparzania, jaką jest Chemex, zaś ziarna Cerrado zmieliliśmy dla metody, jaką jest Drip, co pozwoliło nam na wydobycie najwyższej wartości z tych dwóch gatunków. Kawy poddane zostały zaparzeniu w 90 *C zgodnie ze sztuką baristyczną, a następnie napar trafił do warzonego piwa.


Dla przypomnienia kilka słów o kawach, jakie zostały użyte podczas procesu warzenia piwa Espresso Double Stout.


Kawa ziarnista Tanzania Unique Choice

Kliknij, aby poznać szczegóły.

Ziarna Tanzanii charakteryzują się jasną i żywą, winną kwaskowatością, czasem nawet ostrą, o głębokim, bogatym i mocnym smaku. Tanzania posiada zwykle bogate body, które jest intensywne i kremowe. Wyczujecie w niej nuty o słodkim, jagodowym, owocowym smaku.


Kawa ziarnista Cerrado Unique Choice

Kliknij, aby poznać szczegóły.

Ziarna zbierane z brazylijskich upraw na wysokościach do 1200 m n.p.m.  Posiada średnie body i niską kwasowość. Intensywne smaki orzechów i czekolady delikatnie łączą się z aromatem czerwonych jagód i migdałów.


Espresso Double Stout szukaj na półkach Raju Piwosza, ul. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 56A w Warszawie i daj się ponieść niezwykłym smakom ukrytym w Espresso Double Stout od Browaru Palatum & Unique Choice.


Espresso Double Stout już niebawem u nas w lodówce kawiarni Unique Choice. Obserwujcie nas w Social Mediach, a na pewno dowiecie się pierwsi, jak to cudo trafi do naszej kawiarni.


Zamów swoją ulubioną kawę od Unique Choice

Kliknij i znajdź idealną kawę dla siebie.