Manufakturowa Palarnia Kawy Unique Choice to przestrzeń pełna niespotykanych aromatów, oraz smaków. Surowe ziarno Arabiki i Robusty zanim trafi do naszego pieca musi przebyć długą podróż. Rozpoczyna się ona na plantacjach kawy w różnych częściach całego świata. Następnie plantatorzy selekcjonują najlepszej jakości ziarna, które transportowana są do naszej palarni. I tam zaczyna się cały proces wypalania kawy… Surowe ziarna o lekko ziemistym smaku przechodzą w niezwykle aromatyczne o złożonym potencjalnym aromacie. Dziś zdradzimy jedną z tajemnic świeżości i doskonałej jakości kaw Unique Choice, którymi możecie cieszyć się w kawiarniach, własnych domach i biurach.

Liczy się dla nas przede wszystkim jakość naszych produktów, dlatego przywiązujemy uwagę do każdego elementu począwszy od wyboru plantacji, doboru idealnego stopnia wypalenia każdych ziaren, aż do pakowania już gotowych ziaren. Do pakowania naszych autorskich świeżo palonych kaw wykorzystujemy najwyżej jakości torebki, które posiadają atest do kontaktu z żywnością. Pozwalają one na zachowanie wszystkich smaków oraz aromatów naturalnie wydobytych podczas wypalania.

Idealnie dobrane torebki w których zamykamy nasze kawy, chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: ciepło wilgoć i zanieczyszczenia powietrza.

Jak wygląda pakowania naszych kaw w torebki?

  1. Świeżo palone ziarna z naszej palarni zamykane są w specjalną torebkę. Jest ona zaopatrzona w odpowiedni filtr, który umożliwia „oddychanie” ziaren i zapobiega dostawaniu się wilgoci do środka. 
  2. Tak wypełniona paczka zostaje hermetycznie zamknięta, za pomocą profesjonalnej zgrzewarki.
  3. Przygotowana w ten sposób paczka ze świeżą kawą zostaje przekazana do Waszych rąk ?

Dodatkowym aspektem, który zdecydowanie wpływa na świeżość kaw z naszej palarni jest to, iż paczki wyposażone są w specjalną strunę. Umożliwia ona bezproblemowe otwarcie oraz wielokrotne zamknięcie każdej kawy.

Coś więcej o samej torebce. Jak już pewnie zauważyliście, nasze torebki mają nowoczesny design. Wpływa na to jej kraftowy charakter oraz bezpośredni nadruk na jej fakturę. Staramy się do naszych produktów podchodzić ekologicznie, dlatego nie używamy etykiet klejonych, tym samym zapobiegamy wycince lasu i wykorzystywaniu kleju.

W naszej ofercie znajdziesz kawy w 100% organic – Sprawdź