29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. 

Również i my, zespół Unique Choice postanowił w tym roku dołączyć się do zbiórki i wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. Razem ze Sztabem WOŚP Praga-Południe postanowiliśmy złączyć siły i pomóc w zebraniu jak największej liczby pieniędzy dla dzieciaków! 

JESTEŚMY WOLONATRIUSZEM – Tak, Unique Choice jest jednym z kilkuset wolontariuszy, który zbierają do puszki. Naszą puszkę znajdziecie w Kawiarni przy ul. Międzyborskiej 10a, gdzie codziennie od godziny 8:00 do godziny 18:00 możecie dorzucić swój grosik na szczytny cel. A cel jest bardzo szczytny, bo podczas 29. Finału rządzi hasło, WYGRAMY! Finał z głową.

– Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa  ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. – tłumacz Jurek Owsiak

Zbiórka realizowana jest również w Internecie za pośrednictwem m.in. aukcji Allegro. Choć rok 2021 nie zapowiada możliwości organizacji wielkich imprez podczas finału akcji, większość sztabów przeniosła swoją aktywność do wirtualnego świata, tj. na kanały w Social Mediach. Już dzisiaj możesz licytować wystawione rzeczy, usługi, spotkania z gwiazdami.

LICYTUJ KAWY OD UNIQUE CHOICE – Oczywiście na licytacjach nie mogło zabraknąć także naszej pysznej kawy. W tym roku możecie zdobyć paczki świeżo palonych kaw, karnety do kawiarni oraz nowość SURPRISE BOX, czyli prezent niespodziankę! Sprawdź nasze aukcje.

 

Na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze z 29. Finału WOŚP? Dzięki pomocy dobrych ludzi, do szpitali dziecięcych trafią:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy
 • lasery diodowe
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
 • koblatory do operacji migdałków
 • aparaty USG i RTG
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie istniałaby gdyby nie bezinteresowne serca wolontariuszy. Blisko 120 tysięcy osób zbierało pieniądze do puszek podczas 28 Finału WOŚP. Zebrane pieniądze rozliczane były w około 1700 sztabach na całym świecie.

CIEPŁY NAPÓJ DLA WOLONTARIUSZY – Styczeń to zimowy, często mroźny miesiąc, dlatego każdy wolontariusz po okazania ważnego i swojego identyfikatora, może liczyć na gorącą czekoladę, herbatę czy kawę w dniu Finału akcji, który odbędzie się 31.01.2020

Serdecznie wszystkich zachęcamy do pomocy i wsparcia 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie bądźmy obojętni, wspierajmy się i walczmy razem o zdrowie, szczególnie tych najmłodszych.